Jak nám škodí paraziti - Dopis od Ing. Hany Bláhové - 3. část

09.12.2012 15:08

Babesie

Babesie patří k prvokům, piroplasmiím. Jsou to velmi drobní parazité (1,2-2 mikrometry) červených krvinek. V erytrocytech probíhá dělení. Mezihostitelé jsou teplokrevní obratlovci.

Přenos klíštětem. Tam, kde naměřím u klientů borrelii nebo klíšťovou encefalitidu, vždy také zjišťuji, zda nejsou přítomny babesie. Babesia divergens a bovis jsou vážná až smrtelná onemocnění, ale v našich podmínkách přichází do úvahy spíše jen mírnější forma Babesia microti. Je provázena únavou, horečkou, bolestmi hlavy, kloubů a svalů. Možná svádíme mnohé symptomy na borrelii, a zatím jsou na vině přídavné infekce, jako Rickettsie, Ehrlichie, FSME, nebo právě babesie. Tam, kde má klient zátěže ve slezině, má onemocnění horší průběh. Dle učebnic jde o vzácné onemocnění, nicméně se připouští, že když se protilátky najdou i v Evropě, patrně lehké infekce babesiemi unikají pozornosti (MUDr. Bednář). A to unikají. Babesie měřím běžně, naměřila jsem je i sobě, z mých klientů odhaduji tak na 30 % infikovaných. Babesie jsem začala měřit po mezinárodní konferenci v Praze v květnu 2007, kdy kolegyně ze SRN popisovala, že babesie jsou v její zemi velký problém. A zase - že by o pár desítek kilometrů dál se už nákaza nevyskytla? Babesie vzhledem ke své nepatrné velikosti reaguje na detoxikaci. Klasická medicína ji léčí kombinací chininu s klindamycinem.

 

 

Proč o parazitech nevíme?

V tomto směru nás nikdo nevzdělal. Ani škola, ani rodiče, ani lékaři. Nejvíc v obraze jsou doktoři přírodních věd a veterináři. Pro ně tato skutečnost není překvapením. Lékaři ale často vůbec nedávají do souvislosti ani do očí bijící symptomy.

 

Už jsem zažila, že bezdůvodně hubne a svědí ho konečník, slavný lékař odpověděl: To máte borrelii v žaludku a plísně v tlustém střevě. Jedna obvodní lékařka mi řekla, že lékaři mají instrukce, aby při banálních onemocněních (bolesti hlavy, břicha, průjmy, zácpy, nechutenství, prudké hubnutí, nevolnost a zvracení) přednostně zvažovali parazitární nákazu. V praxi se s tím ale nesetkáte. To nejběžnější z mikrobiologie, co lékaři stále dokola uvádějí jako příčinu potíží, je streptokok, stafylokok, chřipkové viry a ještě tak borrelie. U bakterií si tak zdůvodní nasazení antibiotik a je vyřízeno. Také si postěžovala, že za celou její mnohaletou praxi se ještě nesetkala s laboratoří, která by uměla parazity najít, přestože občas vzorky na rozbor posílá a podle symptomů pacientů parazity tuší. Testy se vracejí negativní, což lékaře časem odradí, aby to ještě zkoušel. Našich parazitologických laboratoří je málo. Nejsou tak dobře vybaveny jako pracoviště bakteriologů a virologů, neškolí se tolik pracovníků pro tato oddělení, protože lékaři o jejich práci jeví menší zájem. Laboranti proto nemají dostatečnou praxi a někdy jde i o lidský faktor - pečlivost a rychlost. Vzniká tak začarovaný kruh. Dalším úskalím jsou samotené testy. Test ELISA, který se nejčastěji používá ke stanovení protilátek, je levný a chybový. Lékaři to vědí. Selhává i u průkazu borrelie. Kolektiv lékařů, vedený MUDr. Bartoňkem, z pražské kliniky zaměřené na borrelii, přiznává, že je falešně negativní z 50-70 %. A na těchto testech závisí zdraví tisíců lidí!!! Všude tam, kde hledáme protilátky, a ne přímo parazita, může dojít k chybě.

 

Podle MUDr. Miroslava Mikuleckého, CSc. z kliniky infektologie a geografické medicíny v Bratislavě, organismus nemusí z nějakého důvodu protilátky tvořit - buď má sníženou imunitu, nebo malý počet jedinců nemusí vyvolat imunitní odpověď. MUDr. Mikulecký je odborníkem na helminty, především na toxocaru. Ptala jsem se ho, co si myslí o spolehlivosti testu ELISA. Vyjádřil pochybnosti, neboť už se stalo, že dvě různé laboratoře dospěly k opačným výsledkům. Ve stolici se vajíčka také nemusí najít, pokud už jsou  paraziti rozesetí po těle. Parazit nemusí být momentálně ve střevě. Proto by se správně mělo dělat několik odběrů stolice po delších časových odstupech, a to se v praxi neprovádí.

 

Upustilo sei análních otisků v případě enterobióz. Dalším průkazem je už jen biopsie, což za živa často nepřichází příliš v úvahu. Podotýkám, že např. zjistit měchožila se spolehlivěji dá metodou PCR - polymerázová řetězová reakce, kdy i z nepatrného množství materiálu se dá sestavit celá DNA, a podle genetické výbavy parazita jej přesně určit. Provádí Genservis Brno při Veterinární fakultě, a Genservis Praha, katedra parazitologie při Přírodovědecké fakultě UK. Test stojí kolem 500-1500 Kč.

 

Nejzávažnější nákazy - Echinococcus a Hymenolepis - můžeme dostat od psů. V ČR je evidováno 2 000 000 psů. Připočtěte ty neevidované. Jsme státem s největším počtem psů na počet obyvatel. V tomto směru trumfneme i Angličany. Přitom jsme národem, který není zvyklý po svých čtyřnohých přátelích uklízet. Rozšlapané a větrem rozvířené psí výkaly pak dýcháme, naše děti si hrají ve znečištěných pískovištích. Nepořádní Češi jen sklízejí, co zaseli.

 

Přemýšlela jsem, proč se nenajdou protilátky proti parazitům ani v případě, že pacient donese lékaři úlovek a fyzický důkaz. Jedno z možných vysvětlení by mohlo být i to, že organismus netvoří, nebo tvoří jen velmi neochotně protilátky proti vrozeným infekcím. Je naivní se domnívat, že parazit se neprožere placentou, když je schopen se dostat přes střevní stěnu. Všechno, co má v těle matka, může mít i dítě. Rodinní příslušníci mívají podobné parazitární zatížení. Potom proti těmto prastarým zátěžím tělo nebojuje. Často to mohou být letité spící cysty, které začnou ožívat až po prvních tabletkách antihelmintik.

 

Jejich metabolismus je sice snížený, nikoliv však nulový. Toxiny z těchto cyst přispívají k chronickým záhadným chorobám. EAV je tak často jediná možnost, jak se dobrat příčiny potíží. Sérologická vyšetření selhávají. A protože s parazity po generace nebojujeme, přibývají.

 

Dále se stále častěji prokazuje, že parazité roznášejí viry a bakterie po těle. Určité viry a bakterie mají afinitu k určitým parazitům. Samička parazita předává svou virovou a bakteriální výbavu larvám a vajíčkům, tak jako lidská matka předá potomkům viry, bakterie a parazity. Pokoušet se proto zbavit se virů a bakterií bez předchozího odčervení je marná práce. A naopak, znova a znova žasnu, že i u velmi starých lidí se dá dosáhnout toho, že jejich orgány, zbavené parazitů, vykazují ideální hodnoty. Možná krátkodobě, ale přece. V orgánu, který jste čerstvě zbavili parazita, nenaměříte žádnou bakterii, žádný virus, i kdyby měsíc před tím orgán vykazoval dvacetipoložkovou mikrobiální zátěž. Nezapomenu na pětaosmdesátiletého muže, kterému jsme kvalitním Zapperem odstranili parazity ze slinivky a já jsem pak několikrát po sobě, s opakovanou kalibrací, naměřila jeho slinivku v normě. Bránil se: "Ale já mám náběh na cukrovku!" Říkám mu: "V této chvíli ne."

 

Podezření na parazity můžete mít při těchto symptomech:

1. Třasy, tiky, záškuby svalů, vibrace, vnitřní chvění, noční záškuby těla

Srdeční synkopy a arytmie nejsou ničím jiným než záškuby srdečního svalu.

 

2. Závratě, točení hlavy, zatmění před očima s pocitem na omdlení

Parazita najdeme v těle i tehdy, když se tyto potíže objevují jen zřídka, nebo se objevovaly v minulosti.

 

3. Deprese, úzkosti, pocity tísně, nevysvětlitelná panika, strach ze smrti, myšlenky na smrt

Jedna klientka to popsala slovy: "Nic se neděje, všechno je v pořádku, ale já přesto trpím úzkostí a panikařím. Asi budu hysterická." Dvacetiletý klient: "Nevím, co se to se mnou děje, jestli snad neumírám."

Další klientka: "Mám perfektní rodinu a všechno je v pohodě, jen já tu pohodu kazím! Neumím si ji užít a nevím proč! Pořád si dělám starosti, že se stane něco strašného." To se týká i velmi mladých lidí.

 

4. Poruchy vidění

Dvojité a rozmazané vidění, zamlžené vidění - jeden z prvních příznaků roztroušené sklerózy. Pocit cizího tělíska v oku. Tečky a šmouhy, které přibývají.

Proti bílému pozadí můžete možná vidět okrouhlé pravidelné skvrnky, tmavé se světlým středem, jakoby pospojované řetízkem. To mi popisovalo alespoň šest lidí. Je známa oční forma larvální toxokarózy, ale v oku najdete všechno možné. Mohou tu žít larvy všech druhů parazitů, všechny bakterie a viry, které je možno nalézt jinde v těle. Co si máme myslet o pravidelných útvarech, připomínajících žabí vajíčka? Znamená to, že do oka doputují dospělci a kladou tu vajíčka? Očař nic nenajde. Očařce jedné mé klientky jsem poslala článek o larvální toxokaróze od MUDr. Mikuleckého. Řekla, že o tom v životě neslyšela.

 

Kauza: Asi šedesátileté ženě, která ztrácela zrak, jsem vytestovala v oku Hymenolepis nana, echinococcus a toxoplasmózu. Začaly jsme oko čistit našimi dreny, prozatím bez antihelmintik z obavy před rozsevem parazitální nákazy. Po měsíci kapání echinokok zmizel a tasemnička se odstěhovala do mozku. Nicméně paní na kontrole u očaře přečetla o dva řádky víc, než obvykle, přestože předtím se zrak stále jen horšil.

Zepatal se očaře, zda je možné, aby měla v oku parazity. Řekl, že to je možné jen v Africe. Neučili se o toxokaře?

 

Kauza: Přivedli mi pětiletou holčičku, která začala šilhat, nikdo neví proč. Narodila se zdravá. V době, kdy mi ji přivedli, ji zrovna dětská lékařka zbavovala nákazy roupy. Děti se na pískovišti často nakazí škrkavkami. Děvčátko mělo škrkavku dětskou na okulomotorickém nervu. Babička, která dítě přivedla, nechápala, co jí vysvětluji a dítě jsem už neviděla.

 

Kauza: Jedné z klientek, co vidí vajíčka ve svém oku, jsem našla 7 druhů parazitů. 17 let se snaží marně přesvědčit lékaře, že parazity má, aby jí pomohli. Ona o nich ví. Někdy se jí pod rukou břicho vlní a samovolně pohybuje. Se seznamem parazitů, které jsme našly, šla znovu k lékaři. Nenašel se ani jediný.

 

Kauza: Jiná klientka mi děkovala, že konečně pochopila, co se s ní dělo v dětství: viděla pohybující se útvary ve svém oku a bála se to někomu říci, aby si o ní nemysleli, že je blázen.

Kolegyně D. našla toxokaru v oku dospělé ženy, která začala nedávno bezdůvodně šilhat. Alespoň očaři by měli být proškoleni.

 

5. Arytmie, tachykardie, synkopa - vynechání tepu, bušení srdce, vysoký tlak

Škrkavky, háďátka a motolice jsou nejčastějšími pachateli. Srdcaři mívají úzkosti.

 

6. Autoimunita

Paraziti navozují autoimunitní procesy ve tkáni, ve které se vyskytují. U jakéhokoliv autoimunitního onemocnění se teď už přednostně dívám po parazitech. Nikdy nejsem zklamaná.

 

7. Astma

Larvy při migraci málokdy vynechají plíce. Pokud čtete pozorně, neexistuje parazit, který by je minul. Plíce jsou vděčným námětem k detoxikaci, protože se daří odstraňvoat letité "neléčitelné" potíže. Plíce sice také často čistíme nadvakrát, ale úleva bývá už po prvním kole. Složitá vysvětlení, která občas čtu, že astma souvisí s karmou, nervy, nebo psychikou, mi dnes připadají legrační. U těžkých astmatiků je standardní zátěží Echinococcus multicularis - měchožil větvený. Viděla jsem na internetu rentgenový snímek plic ukrajinského chlapce, trpícího silným kašlem.

Na snímku byly vidět bělavé okrouhlé flíčky. Lékař to bravurně vyhodnotil jako nákazu echinokokem. Cysty odebíral chirurgicky. V plicích astmatiků, abych byla přesná, ale také kromě parazitů nacházím vrozené Mycobacterium tuberculosis, Bordetellu pertussis, borrelii a další bakterie a viry.

 

8. Rakovina

Dá se vyměřit souvislost mezi parazity a nádorovým onemocněním. MUDr. H. Clarková i američtí lékaři kladou rovnítko mezi rakovinou a metabolity parazitů. Je to logické - parazit svými toxiny i mechanickým působením natolik poškodí tkáň, že ta se pak už neubrání onkologickým změnám. Možná změním názor, zatím vidím souvislost jen nepřímou. Snad je možné, že cysty tasemnic, především echinokoka, mohou být omylem považovány za nádor. V ojedinělých případech může echinokok dosáhnout i větších rozměrů. Klient - veterinář mi vyprávěl historku z Ukrajiny. "Těhotná" žena neporodila ani devátý, ani desátý měsíc. Jedenáctý měsíc jí vytáhli z břišní dutiny několikakilogramovou cystu Echinococca granulosus. Lékaři našich východních sousedů s echinokokem běžně počítají. Veterinář mi řekl, že se má zato, že echinokok potřebuje ke svému vývoji vyšší průměrné teploty a je to nákaza jižních krajů. (Mluvil o psech.)

Já to ale nechápu: je to parazit a přechází z hostitele do hostitele, kde má vždy zajištěnu jeho tělesnou teplotu.

 

9. Štítná žláza

Pokud sledujeme kudy se larvy všech parazitů ubírají, je to hrtan a hltan. Snadno se zachytí na této překážce a už se tam zabydlí. ROzběhne se tu autoimunitní proces. Typické pro roztroušenou sklerózu.

 

10. Kůže - bouličky pod kůží

Mohou být způsobeny: Háďátky střevními, tasemnicemi velkými i malými, svalovcem stočeným, měchožilem zhoubným, psí nebo kočičí škrkavkou a roupy. Cysty parazitů jsou chráněny vícevrstevnými obaly a jsou velmi odolné. Citrónovitá pouzdra svalovců zvápenatí a jsou pak prakticky nezničitelná. Živá larva tu přežije až 30 let. I když se považuje nákaza svalovcem pomalu za smrtelné onemocnění, někteří  autoři se domnívají, že pokud je počet larev v těle nízký, pacient může být i bezpříznakový. (RNDr. Klimeš)

Bouličky pod kůží i jinde v těle mohou tvořit i filárie.

 

11. Atopický ekzém

Jsem šťastná, že už jsem přišla na kloub hlavní příčině atopického ekzému. Odstraňování virů, bakterií, plísní a neživých zátěží nevedlo k cíli. Zlepšení byla tak mírná, že nestála za řeč, nebo byla přechodná.

Kauza: Mladá asi třicetiletá žena, od dětství ekzém. V mládí šilhala, pak se to samo upravilo. Dříve bývaly závratě, dnes vzácně. Ekzém zvládán přísným stravovacím režimem. Bušení srdce, úzkosti, nepřiměřená chuť k jídlu, návaly a pocení. Paraziti ve všech orgánech, Ascaria, měchovci, háďátka, toxocara, roupi a tenkohlavec. Při testování jsem hledala souvislost mezi pojmem "atopický ekzém" a parazity. Souvislost vyšla ke všem parazitům kromě roupa. Lék Vermox používám při testování pro kontrolu. Reakce na něj byla silná a pozitivní. Od té doby se u všech ekzémů už rovnou soustředím na parazity. Z celé škály virů, bakterií a parazitů, které naměřím v celém těle, paraziti vyjdou k pojmu "ekzém" vždy a mají také pokaždé početní převahu nad viry a bakteriemi. Hledám především škrkavky a háďátka.

 

12. Klouby a páteř

Jen zopakuji: parazité mohou být v kloubech, ale i kolem nich v kloubních váčcích, ale také i v kostní dřeni a v páteřním kanále. Toxiny parazitů zvyšují revmatoidní faktor. Ten, kdo má souběžně s revmatickou artritidou i potíže psychické - deprese - ten sleduje "přelévání" problémů z hlavy do kloubů a opačně zhruba ve tři až čtyřtýdenních intervalech. Může to mít souvislost s několikatýdenním parazitárním cyklem.

 

13. Únavový syndrom

Tady si nedělám ambice, že by parazitární toxin byl jediným spouštěčem tohoto složitého syndromu. Ale parazitární toxin určitě neblahým dílem přispívá k dané diagnóze.

 

14. Migréna

Totéž, parazit je jen dalším kamínkem do mozaiky možných příčin. Migréna se spouští vždy, když se dá larva do pohybu. Tehdy máme také zvýšené bílé krvinky a zvýšenou teplotu. Proto mohu navázat další záhadnou diagnózou:

 

15. Subfebrilie

Kolísavá nebo stálá zvýšená teplota bez zjevné příčiny. Neúměrné pocení. Tito lidé mají více druhů parazitů a ve větším množství. Teploty se zvedají vždy, když larvy migrují. (MUDr. RNDr. F. Stejskal)

 

16. Nespavost

Pomineme-li sociální a psychické faktory, paraziti přispívají k nočnímu neklidu, protože jsou aktivnější v noci. V případě roupů o jejich podílu na nespavosti nikdo nepochybuje. O parazitech se dále dočtete, že jsou aktivnější za úplňku, kdy je většina lidí citlivější k vnějším vlivům. Také kolem úplňku býváme nafouklí po jídle více než za novu. Nedivila bych se, kdyby byli v průběhu roku aktivnější na podzim a přispívali k depresím.

 

17. Alergie

Nekonečné rýmy, vodnaté nebo hlenové mohou být způsobeny neustálým bojem našeho imunitního systému s larvami i dospělci parazitů ve vedlejších nosních i čelních dutinách. Paraziti vyhledávají duté orgány a místa, která nejsou příliš promývána neustálým tokem krve nebo lymfy. V dutinách mají ideální podmínky.

Z dutin už je jen skok do oka, slzný kanálek je autostráda. Nejčastěji tu nacházím drobounká háďátka, ale i larvy škrkavek, měchovců a motolic. Toxin háďátek svědí nejen na kůži, ale i v oku a v nosní sliznici. Vdechování pylových zrn mnoha bylin, které jsou jinak třeba léčivé, vyrušuje parazity z klidu, nutí je se pohybovat, hledat klidnější útočiště, nebo naopak je stimuluje k páření. Potravinová alergie se dá vysvětlit ještě snadněji: určitý druh potraviny parazitům "chutná". Začínám sestavovat tabulku, kteří parazité vyžadují jaké potraviny. Například slinivková motolice si pochutná na cukru, medu, čokoládě, máku, rýži, pšenici, ale maso, sýry a vejce jí nejedou. Motolice jaterní a žlučová zase preferuje maso, sladkým a chlebem ji neucítíte. Jednostrannou dietou, dlouhodobým odepřením pochoutek našim podnájemníkům bychom zřejmě dosáhli jejich vyhubení přirozeným, ekologickým způsobem, potíž je však v tom, že máme každý několik druhů parazitů a nemohli bychom tedy jíst nic. Proto zřejmě zabírá Breussova dieta. Lidé při déletrvajících hladovkách uvádějí pocit projasnění mozku, kam se už nedostanou parazitární toxiny. Ke zkoumání této souvislosti mne přiměla klientka, která mi popisovala, že čas od času má neudržitelné nutkání splácat všechno možné a střídat slané, sladké a kyselé chutě, nezřízeně se přejí a pak je na nějakou dobu klid. Klientka má oblé i ploché parazity.

 

18. Sjögrenův syndrom

Jedná se o vysychání slinných žláz. Syndrom je považován za autoimunitní onemocnění. Dává se do souvislosti s EBV. Tato teorie se zdála být logická, protože EBV se množí ve slinných žlázách, spouští autoimunitní pochody a je tak častý, že se většinou u těchto lidí najde. Jaké bylo ale mé překvapení, když jsem našla u dvou klientů ve slinných žlázách pouze háďátka, po EBV ani památky.

 

19. Tinitus

Když zjišťuji příčinu tinitu nebo nahluchlosti u svých klientů, pracně měřím veškeré zátěže zvlášť na středním i vnitřním uchu a na ušních nervech. Tyto zátěže pak testuji k pojmu "tinitus" a ty, co se opakují na více místech nebo vyjdou k tinitu, považuji za prioritní. S železnou pravidelností má početní převahu parazitární zátěž nad virovou a bakteriální. Čím vážnější případ, tím vážnější parazit, od motolic přes Hymenolepis k Echinococcus. Mám i klienta, kterému k pojmu "tinitus" z celé sbírky vyšli pouze parazité, žádný virus a bakterie. Přesto z virů a bakterií je častý Haemophillus (dětské opakované záněty ucha), virus parotitidy (častý), borrelie, streptococcus pyogenes, helicobacter, EBV, CMV a další.

 

Antihelmintika kombinujeme s našimi preparáty. Od drenu nemůžeme očekávat, že parazita v orgánu zabije, ale vibrace léku natolik znepříjemní parazitovi pobyt, že ten se hledí vystěhovat. A pokud se stáhne do nižších pater, tam máme možnost ho zlikvidovat chemií.

Samostatná antihelmintika zas vyčistí jen zažívací soustavu. Spokojíme-li se s prvotními úspěchy, potíže se časem vrací, protože larvy, které jsou momentálně "na cestách" po těle, jednou opět doputují do tenkého střeva, dorostou a začnou se množit. Proto je nutné protiparazitární kúru opakovat. Lékaři, kteří nemají zkušenosti s parazity, a těch je většina, se domnívají, že stačí snad jen několik tablet a úzkostlivě šetří s předepisováním léku za 40 Kč. Svému pacientovi pak uleví jen na několik dnů až týdnů a nevyženou mu ani roupy. A naopak, naše preparáty bez antihelmintik tyto nemoci sice jednoznačně zlepšují, ale velmi, velmi pomalu a léčba má svůj strop.

 

Jaké léky jsou u nás k dispozici

Není to žádná sláva. Celé dva. Zrušili i Pyrvinium v sirupové formě. Zabíral sice jen na roupy, ale i to pro mnoho lidí bylo požehnáním, stačilo zaběhnout do lékárny.

Benzomidazolové přípravky fungují jen na oblé červy:

VERMOX - na bází mebendazolu, určen pro léčbu enterobiózy, askariózy, ankylostomózy, trichuriózy, strongyloidózy, larvální toxokarózy, trichinelózy.

ZENTEL - na bázi albendazolu, je indikován na široké spektrum parazitů, na ploché červy někdy zabere, jedná-li se o slabou nákazu, při silných nákazách je nespolehlivý. Zentel se lépe vstřebává a má vyšší účinnost, užívá-li se spolu s tučným jídlem.

Dávkování se liší podle druhu parazita. Především u enterobióz, askarióz, trichurióz a strongyloidóz je nutno přeléčit za 2-3 týdny. Také počítejte s tím, že po první dávce antihelmintik a někdy už jen po bylinné protiparazitární kúře se objeví nové druhy parazitů, které Váš terapeut "neviděl" napoprvé. Většinou se jedná o zacystované, hodně staré, nebo dokonce vrozené nákazy, které neochotně pod palbou chemie začnou hledat bezpečnější úkryt a vylezou. Je to další důvod, proč je nutno kúru opakovat, a to často ne jednou. Třetí důvod:

LARVY NEJSOU NA ANTIHELMINTIKA CITLIVÉ!!!

Jaké můžete očekávat reakce: Masivní odchod stolice v prvních dnech - odchází mrtvá těla dospělých parazitů. V této době také máte šanci něco objevit. Plícaři: kašel, dušnost, bolest na hrudi, teploty se zduřením krčních mandlí, rýmou. Méně často svědivá vyrážka, bolest hlavy. Většina lidí však antihelmintika snáší dobře, silné reakce mají jen lidé s mnohočetnými infekcemi. Překonají-li první nepříjemné dny, nastává značná úleva a někdy se dějí doslova zázraky.

 

 

Teorii mohou podepřít příklady z praxe

Klientka makrobiotička chtěla vyzkoušet jen kombinaci úpravy stravy a antihelmintik. Makrobiotika obsahuje i protiparazitární postupy. Zkoušela to tři měsíce, její potíže se srdcem a třasy ruky se zlepšily jen na pár dní při braní léků. Kontroly ukázaly snad jen mírný úbytek toxocary. Paraziti se stihli domnožit. Máme tím ale doloženo, že úpravou stravy se parazit vyhnat nedá. Cokoliv je totiž jedlé pro nás, je jedlé i pro něj.

 

Mladá žena s epilepsií, po vybrání prvních dávek našich preparátů na nervy s Vermoxem se její záchvaty zredukovaly.

 

Mladý muž s třasem ruky a abnormálním pocením se dnes již nepotí a z trvalých třasů jsou jen mírné občasné záškuby - ještě pokračujeme. 31.1.2008 je bez třasů a pocení, ale to proto, že jsme zařadili i zapping vybraných frekvencí.

 

Asi sedmdesátiletá žena se všemi běžnými parazity i měchožilem po dvou baleních Vermoxu a našich preparátech na játra řekla, že žádné léčení za celý život jí tak nepomohlo a že má pocit, že omládla. Po letech zmizelo pálení v ústech (háďátka v dásních).

 

Šedesátiletá astmatička místo plícervoucích záchvatů teď jen občas zakašle.

 

Letité zácpy nebo naopak průjmy se upravují, mizí bolesti břicha.

 

Bulimička zvrací ne denně, ale občas. Lépe spí.

 

Starší žena, čtyřleté běhání po ortopedech, ostré bolesti v kyčli. Měchožil přímo v kloubu, ale také v kostech a zažívání. V kloubních váčcích vytestována Ascaria a měchožil.

Po vyšších dávkách Vermoxu a našich drenech na kosti a játra bolest ustoupila, je již jen snesitelná. Po schodech už může vystupovat oběma nohama. Během kúry cítila pod dlaní vlnivý pohyb od kloubu po stehně směrem dolů. Při kontrole se škrkavka v kloubním váčku už nenašla. Pokračujeme čištěním vlastního kloubu, věřím, že potíže zmizí docela.

 

Deprese mizí během podávání Vermoxu, ale vrací se po jejich využívání, protože tu bývá větší počet parazitů a za jednu dávku léků nejsou zničeni - domnoží se. Když je po čase znovu nasazen Vermox, dobrá nálada se vrací jako mávnutím proutku.

Pomocí našeho počítačového programu se dá vytestovat, že antidepresiva jsou vlastně protiparazitární léky. Je to tak těžký kalibr chemie, že to zničí i hlísty a lidem se ulevuje.

 

Únava je snesitelnější, hlavně ženy hlásí, že teď zvládnou mnohem více práce.

 

Mé letité bolesti v pravém podžebří, se kterými si lékaři nevěděli rady, zmizely. Jednu dobu jsem měla takové bolesti, že jsem byla přesvědčená, že je to zánět žlučníku, nebo slepák. Ani na pohotovosti v brněnské úrazovce nic nenašli. Dnes vím, že to byla toxocara v apendixu a motolice ve žlučovodech. Bolesti už nemám.

 

Srdcaři s arytmií, bušením srdce a tachykardií se zlepšují, nebo jejich potíže mizí.

Srdce bývá obsazeno škrkavkami, toxokarou, motolicemi, háďátkami a larvami dalších parazitů, nemluvě o bakteriích a virech. Proto je nutno často věnovat srdíčku delší čas, protože při první kúře málokdy zmizí všichni trapiči.

 

Záněty prostaty, močového měchýře a ženské výtoky se mírní nebo mizí.

 

Čistí se pleť, atopický ekzém a akné slábne. Kůže přestává svědit.

 

Asi padesátiletá žena, požadavek zbavit ji ekzému na ruce a nadváhy. Tato klientka chová doma dva psy a dvě kočky. S nadváhou jsme se potýkaly s nepatrnými výsledky už pár měsíců. Když ale dostala Vermox, volala už za 14 dní, že ekzém zmizel a že zhubla 6 kg, aniž by držela dietu. Když jsem ji navštívila, nemohla jsem ji poznat.

Pohubla i v obličeji (vzpomínáte si - škrkavkový otok obličeje?). Tak rychlý úbytek váhy si vysvětluji jedině tak, že musela mít v těle několik kg parazitů plus odůvodnění břišní dutiny.

 

Kamarádka s dvouletými bolestmi v jaterní krajině, velmi nedůvěřivá k detoxikaci.

Nakonec ji bolesti donutily to zkusit. Jaterní preparáty jsme zkombinovaly s Vermoxem a já jsem od toho raději nic neočekávala. Počítala jsem s tím, že po měsíci kamarátdka skončí. Z tři dny mi volala, že ve stolici vidí červíky a bolesti jsou pryč. Nadšeně se sleduje dál a ještě občas něco zahlédne.

 

Mým cílem je rozšířit znalosti o této problematice mezi laickou a odbornou veřejnost.

Nepomůže, když jen pár detoxikačních poradců bude vědět, co dělat. Potřebujeme také spolupracovat s lékaři. Lépe vybavit laboratoře. Vyškolit schopné parazitology. Vyvinout šetrné a účinné léky se širším spektrem působení, nebo alespoň znovu zavést ty, které se zrušily. Pro medicínu tento problém prostě neexistuje. Lékaři by měli ztratit ostych z testů na parazity a předepisování antihelmintik. Kdo z lékařů se chce proslavit jako zázračný, deparazitujte své pacienty a úspěch Vás nemine.

My pacienti můžeme pomoci svým lékařům tak, že v případě podezření na parazity budeme sledovat svou stolici. Zvláště když jsme vážně nemocní, tato nepříjemná procedura se vyplatí. Získáme důkaz, důvěru a pozornost svého lékaře a léčení se pak bude ubírat správným směrem. Vyhneme se nespolehlivým testům.

Existují i bylinné protiparazitární kúry, jak od našich léčitelů, tak kúra Dr. Huldy Clarkové, která se dá najít na internetu. Sestává z bylin "za hubičku": mletý hřebíček, mletý pelyněk a tinktura z oplodí ořešáku černého. Slušné výsledky má i protiparazitární preparát od Borise Tichanovského. "Očišťující" stojí cca 140 Kč a je možno si ho objednat na adrese www.epam.cz, nebo na telefonu 602 141 628. Dále je možno využít přístroje Zapper, který na základě určité předem navolené frekvence elektrickými výboji zabíjí nebo ochromuje parazity. Na netu je celá škála Zapperů od levných po luxusní a drahé. Laborujte, přátelé, zajímavé výsledky mi pošlete.

 

S přáním pevného zdraví zdraví

 

Ing. Hana Bláhová

603 209 866

email: blahova.ha@seznam.cz

 

Zdroj: Dostupné z: www.serendipity.estranky.cz

Kontakt